Lohusa Pijaması Nasıl Olmalı

Lohusa Pijaması Nasıl Olmalı

Lohusa Pijaması Seçerken Bunlara Dikkat Edin

Lohusalık dönemi, doğumdan sonraki 40 günlük süreyi kapsar. Hamilelikte olduğu gibi bu dönemde de fiziksel ve psikolojik değişimler söz konusudur.

Bağışıklık sisteminin zayıf olması, lohusalık döneminde vücudu ilgilendiren en önemli konulardan biri. Anne doğumdan sonra enfeksiyonlara açık olduğundan sağlık ve hijyen konularına azami derecede dikkat edilmeli. Ayrıca lohusalıkta vücut yıkım ve yeniden yapılanma sürecindedir.

Tüm bunlar, döneme özel seçimleri zorunlu kılıyor. Beslenme gibi majör konulara gösterdiğiniz özeni, detaylarda da göstermelisiniz. Lohusalık döneminde kullanılmak üzere pijama seçimi, dikkat etmeniz gereken detaylardan biri.

Peki, Lohusa Pijaması Nasıl Olmalı? İşte, lohusalık döneminde kullanacağınız pijama takımını seçerken göz önünde bulundurmanız gereken önemli kriterler!

Rahat Beden Ölçüsü

Elbette, öncelikli konulardan biri konfor. Bu dönemde vücudunuzun rahatlığı fiziksel sağlığınızı ve zihinsel durumunuzu da etkileyecektir. Sıkma, kaşındırma gibi sorunlara neden olan giyim ürünleri, huzursuz bir zihin durumu yaratabilir. Depresyona eğilimin gözlendiği bu dönemde, bu tür küçük konuların meydana getirdiği huzursuzluk bile, anne için büyük bir sorun olarak algılanabilir.

Hamilelik döneminde alınan kilolar ve göğüslerde sütle birlikte görülen şişme, normalde kullandığınızdan büyük ölçülerdeki bedenlerin seçimini zorunlu kılıyor. Kilo alımı fazla olmasa bile, içinde rahat hareket edebilmeniz için kendi ölçünüzden bir beden büyük modelleri tercih edebilirsiniz.

Terletmeyen Yapı

Seçtiğiniz pijama, vücudunuzun optimum sıcaklık seviyesinde kalmasına yardım etmeli.

Bu noktada, nefes alan yapıdaki kumaşlar değerlendirmeye alınabilir. Bunlar, aşırı terlemeye yol açmazlar. Kış mevsimi için ise üçlü takımları kullanabilirsiniz. Üçlü pijama takımları, gerektiğinde yararlanabileceğiniz bir yelek de içerir.

Şık Görsel Tasarım

Lohusa Pijaması Nasıl Olmalı sorusu sadece konfor ve sağlıkla ilgili değil. Şıklık da değerlendirme kriterleri arasında yer alabilir.

Bu dönemi çoğunlukla evde geçirecekseniz, şık görsel tasarıma sahip birkaç pijama takımı edinmek, kullanışlılık sağlayacaktır. Bu tür pijamaları, bebeği görmek için gelen misafirlerinizi ağırlarken de giyebilirsiniz. Bebek bakımıyla ilgili yoğun bir dönemin söz konusu olduğunu göz önüne alınca, misafirin karşısında da rahat ve uğraştırmayacak bir kombin ile çıkabilmenin önemi net şekilde görülebiliyor. Şık pijama takımları, bütün gün ev içinde ihtiyaç duyacağınız şıklığı ve konforu sağlayacaktır.