Lohusa Pijaması Seçerken Bunları Göz Önünde Bulundurun

Lohusa Pijaması Seçerken Bunları Göz Önünde Bulundurun

Doğum Sonrası Pijaması Nasıl Olmalı?

Bebeğinizi kucağınız aldığınız andan itibaren 6-8 hafta sürecek olan lohusa dönemi, hem fiziksel hem de psikolojik olarak fazlasıyla hassas olacağınız günleri ifade ediyor. Hamilelik boyunca genişleyen vücudunuzun eski formuna dönmesi ve tamamen yeniden yapılanması ile geçen bu süreçte, bağışıklık sisteminin zayıflaması, aşırı terleme, sık sık su içme isteği ve iştah artışı lohusa döneminde en çok karşılaşacağınız etkilerden.


Doğumdan sonraki bu süreci en iyi şekilde geçirmek, kendinizi ve minik bebeğinizi iyi hissettirecek alanlara yönelmek önemli. Bu noktada, düzenli ve sağlıklı beslenme, bol bol dinlenme ve kaliteli bir uyku; bu dönemi sıkıntısız geçirmenize destek olacaktır. Lohusa sürecini konforlu ve huzurlu geçirmenizi sağlayacak şeylerin başında tabii ki de lohusa pijaması gelmekte.


Peki, Lohusa Pijaması Nasıl Seçilir? Lohusa pijama Takımı Alırken nelere dikkat etmelisiniz? İşte, lohusa döneminizin kurtarıcısı olan pijama seçiminde göz önünde bulundurmanız gereken detaylar...

Döneme Uygun Pijama Seçin

Değişen vücut yapınıza uyum sağlayacak pijama takımı bu süreci en konforlu şekilde geçirmenizi sağlayacaktır. Bu noktada, lohusa dönemi için özel olarak üretilmiş pijamaları seçmeniz önemli. Lohusa pijama takımları, geniş beden ölçüleri ve hamilelik sonrası özel gereksinimlerinizi etkili bir şekilde karşılayacaktır.

Terletmeyen Yapıya Önem Verin

Sık sık terleyeceğiniz bu dönemde, sağlığınızı korumak, iyi bir uyku çekmek ve güne güzel başlamak kaliteli zamanlar geçirmeniz açısından dikkat etmeniz gerekenlerden. Bundan dolayı, Lohusa Pijama Takımı seçerken, vücudunuzun sıcaklığını dengede tutmasına, nefes almasına ve ter emici özellikleri içerisinde barındırmasına özen göstermelisiniz. Viskon kumaştan üretilmiş pijamalar bu noktada, sizlere aradığınız pijama takımı özelliklerini sunacaktır.

Şık Görünümü Elden Bırakmayın

Lohusalık dönemi her ne kadar bol bol uyumak ve dinlemek gerektirse de, evde olduğunuz süreçte bebeğinizi ve sizi görmek için pek çok misafir ziyaretinize gelecektir. Misafirlerinizi ağırlarken rahat olmanın yanı sıra, şık tasarımlar ile özenli bir görünüm elde edebilirsiniz. Şık tasarımlara ve yüksek konfora sahip pijama takımlarına Artis.com.tr online mağazamızdan kolaylıkla ulaşabilirsiniz.