Doğumdan Sonra Nasıl Pijama Kullanılmalı? - Artış Collection

Doğumdan Sonra Nasıl Pijama Kullanılmalı?

Değişen Gereksinimlerinizi Dikkate Alın

Doğum sonrası vücudunuzda meydana gelecek değişimler, pek çok alanda ihtiyaçlarınızı değiştirecektir. Giyim, bu alanlardan biri. Kıyafet tercihinde dönemin özelliklerini dikkate almak, süreci daha rahat atlatmada küçümsenmeyecek öneme sahip.

Her şeyden önce bu dönemde konfor ihtiyacı artmakta. Hamilelik boyunca ölçüleri genişleyen vücudun eski formuna dönmesi, hızlı bir değişim anlamına geliyor. Seçtiğiniz kıyafetler, bu değişime ayak uydurabilen tasarımlara sahip olmalı. Özellikle uyku ürünlerinin seçiminde buna azami ölçüde dikkat etmelisiniz, zira bedeninizin hızla yeniden yapılanması için kaliteli gece uykusu şart. Uyku kıyafetleriniz konforlu değilse, uyku kaliteniz de yüksek olmayacaktır.

Peki, Doğumdan Sonra Nasıl Pijama Takımı kullanılmalı?

Döneme Özel Pijamaları Tercih Edin

Hamilelilk öncesinde kullandığınız herhangi bir pijama, bu dönemin ihtiyaçlarını karşılamada yetersiz kalabilir.

Lohusa pijamaları, dönemin özel gereksinimlerinin gerçek anlamıyla karşılanabilmesini sağlar. Bunlar genellikle, değişen vücut ölçüsüne göre ayarlanabilen ve/ veya yeterli derecede geniş yapıya sahip ürünlerdir.

Bedeninize Uygun Ölçüyü Seçin

Konfor konusunda dikkat edeceğiniz ilk hususlardan biri, bedeninize uyan ölçü. Lohusalık döneminde özellikle vücudu sıkan dar yapılı tasarımlan uzak durmalısınız. Bunlar uyku kalitesini olumsuz etkileyecektir. Huzursuz geçirilen bir gece ise, verimsiz bir gün anlamına geliyor. Lohusalıkta yaşanan hormonal değişime bağlı olarak gerginlik ve stresin arttığı gerçeği göz önüne alınınca, yeterli gece uykusunun önemi daha iyi anlaşılabilir. Kaliteli gece uykusu, lohusalıkta yaşanan gerginliğin azaltılmasında büyük role sahip.

Hamilelik boyunca alınan kilo ve süt dolayısıyla göğüslerin dolgunlaşması, normalde kullandığınızdan daha büyük ölçüleri seçmenizi gerektirecektir.

Aşırı Terlemeye Dikkat!

Konforu İlgilendiren Bir Diğer Konu, Vücut Sıcaklığı

Üşümeye ya da aşırı terlemeye yol açan kıyafetler, uyku kalitesini ciddi ölçüde düşürebilir. Hava transferine izin veren kumaşlardan üretilmiş ürünler, ilk seçenekleriniz arasında yer almalı. Bunlar kışın sıcak, yazın ise serin tutma özelliğine sahiptir.

Estetiği de Değerlendirin

Doğumdan Sonra Nasıl Pijama Takımı seçilmeli sorusu, görsel tasarım değerlendirmesini de içermekte.

Şık tasarımlara sahip modeller, bebek görme için gelecek misafirleri ağırlamada da kullanılabilir. Bebek bakımının getirdiği yeni yükümlülükler sebebiyle yoğunlaşan günlük rutin içinde, misafirlerinizi üstünüzdeki pijamayla ağırlayabilmek, büyük kolaylık sağlayacaktır.