Gevşeme Teknikleriyle Huzurlu Uyku - Artış Collection

Gevşeme Teknikleriyle Huzurlu Uyku

Uyumadan Önce Bedeninizi Gevşetin

Kaliteli bir uyku, uyku öncesi yaptıklarınızla doğrudan ilişkili. Günün stresini bedeninizden ve zihninizden atmadan huzurlu bir gece geçirmeniz mümkün değil.

Bu noktada, uyumadan hemen önce ağır yemekler yememek, televizyon ve bilgisayar ekranının mavi ışığından uzak durmak, uyku için rahat bir Bayan Pijama Takımı seçmek, ortamı, ses, ışık ve kokudan arındırmak gibi basit önlemleri ihmal etmemek gerekiyor. Tüm bunların yanı sıra, zihninizi ve bedeninizi gevşetecek özel uygulamalara sadece on dakika ayırmak da uykunuzun kalitesini yükseltecektir.

Gevşeme Tekniklerine Hazırlık

Gevşeme teknikleri, zihnin gevşeme eylemine aktif olarak katıldığı, yani odaklandığı uygulamalardır. Pek çok yöntem olmakla birlikte, hepsine hazırlık süreci aynı konuları kapsıyor.

Seçtiğiniz tekniğe başlarken sırt üstü uzanabilirsiniz, fakat uyuma riskini önlemek için ideal olanı, rahat bir koltukta oturur pozisyon almaktır. Rahat şekilde oturduktan sonra nefesinize odaklanarak zihni ve bedeni gevşeme tekniğine hazırlamanız gerek. Bunun için bir ya da iki dakika boyunca nefes alış ve verişlerinizin doğal ritmini takip edin.

Hangi Tekniği Kullanmalıyım?

Bu konuda katı kurallar söz konusu değil. Herkes için ideal olan teknikler farklıdır. Birden fazla tekniği deneyerek hangisinde kendinizi daha rahat hissettiğinizi, hangisini daha kolay şekilde uygulayabildiğinizi ve/ veya hangisinden daha verimli sonuç aldığınızı tespit edebilirsiniz.

Stres, Vücudunuzun Neresinde?

Zihin ve beden karşılıklı etkileşim içindedir. Bu, hislerinizin beden üzerinde fiziksel bir karşılık bulduğu anlamına gelir. Gevşemek için herkesin kullanabileceği basit tekniklerden biri, beden üzerindeki bu duyumlara odaklanmaktır.

Yöntem, farkındalığın şifa verici gücünü kullanır. Vücudun belli başlı bölgelerine odaklandığınızda, zihninizdekilerin orada nasıl bir hisle yansıdığını fark eder ve bu sayede gerginliği salabilirsiniz. Unutmayın, gerginliği yok etmek, onun farkında olmakla mümkün.

Tekniği uygulamak için sırt üstü uzanın. Kollarınızı rahat edeceğiniz şekilde konumlandırın. Bacaklarınızın ise omuz aralığı kadar açık olmasına dikkat edin.

Önce nefesinize odaklanın. Yavaşça karın boşluğunuza doğru aldığınız nefesi bir süre tutarak yine yavaş şekilde verin. Buna birkaç dakika devam edin.

Daha sonra ayak parmaklarınızdan başlayarak, teker teker vücut bölümlerine odaklanın. Odaklandığınız her yerde, nefesinizin bedeninize oradan girip çıktığını imgeleyebilirsiniz. Burada önemli olan, zihni tamamen o bölgeye odaklamak ve oradaki duyumu hissedebilmektir.

Sırasıyla ayak parmakları, ayak tabanı, ayak bileği, baldır, diz, uyluk, kalça, alt sırt, alt karın, üst sırt, üst karın, göğüs, omuzlar, boyun, çene, yanaklar, göz hizası ve alın bölgelerine bu işlemi uygulayın.

İyi Geceler!

İyi bir gün, huzurlu bir geceyle mümkün. Size uygun gevşeme tekniğiyle rahatladıktan sonra, konforlu bir uyku kıyafetiyle yatağa girin ve günün tüm karmaşasını yatağın dışında bırakın.

Şık ve konforlu bayan pijama modellerine online mağazamızdan ulaşabilir, Bayan Pijama Fiyatları hakkında bilgi edinebilirsiniz.