Güne İyi Başlamak İçin Bunlara Dikkat Edin - Artış Collection

Güne İyi Başlamak İçin Bunlara Dikkat Edin

Günün İlk Dakikaları Çok Önemli

Olağan dışı keyifsizlik hisseden ve/ veya bunu çevreye aksi davranışlar sergileyerek yansıtanlar için kullanılan “tersinden kalkmış” ifadesi, birtakım bilimsel gerçeklere işaret ediyor, zira sabah uyandıktan sonra yapılan ilk şeyler ve içinde bulunulan ilk zihinsel durum, günün tamamını etkilemekte, hem de baskın şekilde.

Bir düşünün; bir iş gününde uyanır uyanmaz yorucu rutine başlamak yerine, onlarca Kadın Sabahlık çeşidi arasından özenle seçtiğiniz sabahlığınızı üzerinize alıp, huzurlu bir kahvaltı yapsanız nasıl olur? Günün kalanı bu huzurlu dakikalardan nasıl etkilenir? Ya da güne hazır hissedene kadar kısa bir yürüyüşle, meditasyonla vs. kendinize vakit ayırsanız nasıl hissederdiniz?

Sabah uyandıktan sonraki ilk dakikalara azami derecede dikkat edin. Bu anlar, bilinçaltına komut göndermeye en uygun ve algıların en açık olduğu anlardır. Uzun gece uykusunun ardından uyandığınızda beyin alfa dalgası yayar. Bu özel frekans, zihinsel ve fiziksel rahatlık içindeyken söz konusudur. Beyin alfa frekansındayken kişinin karşılaştığı uyaranlar, bilincin yüksek direncine maruz kalmadan, doğrudan bilinçaltına ulaşır ve uzun vadede davranışları, genel duygu durumunu hatta alışkanlıkları ve tutumları etkiler.

Dolayısıyla sabahları beyniniz henüz alfa frekansındayken huzurlu ve keyifli deneyimler yaşamak, gününü tamamını benzer huzur içinde geçirmeye yardımcı olacaktır. Bunu alışkanlık haline getirdiğiniz takdirde, sadece güne özel duygu durumunuzun değil, genel duygu durumunuzun iyileştiğini, daha iyimser bir bakış açısı kazandığınızı gözlemleyebilirsiniz.

Güne Keyifli ve Şık Bir Başlangıç

Detayların gücünden yararlanın. Sizde “huzurlu sabah” çağrışımı yapan detaylar neler?

Viskon kumaş ışıltısı taşıyan şık Sabahlık Modelleri, huzur tablosunu süsleyebilir. Sabahlığın kullanım amacı elbette, gece boyu sıcak yatak içinde kalan vücudu, yataktan çıkınca karşılaşılan sabah serinliğinden korumak. Fakat, sabahlığın tek işlevi bu olmaz zorunda değil. Onu, güne keyifli başlangıç yapmada bir vesile olarak değerlendirebilirsiniz.

Sabahı, günün özel zaman dilimi haline getirecek sabahlık modelleri Artış koleksiyonlarında! Viskon, polyester ve pamuk karışımından üretilen modeller, son derece şık ve zarif. Tasarımlarda ekru, pudra, gül kurusu, çağla yeşili gibi naif pastel tonları sıkça görüyoruz.