Kaliteli Uyku İçin Bunlara Dikkat Edin - Artış Collection

Kaliteli Uyku İçin Bunlara Dikkat Edin

İyi Geceler!

Uyku süresinin yeterince uzun olması, uykudan verim almada tek etken değil. Uykunun kalitesini de sorgulamalısınız.

Sabahları yorgun uyanıyorsanız, öncelikle doktorunuza durumu danışın. Konu ciddi bir sağlık sorunuyla ilgili değilse, muhtemelen basit ayrıntılarla ilgilidir. Bu durumda, uyku saatlerini düzenlemek, uyumadan önce zihni boşaltmak, konforlu bir Kadın Gecelik kullanmak gibi basit tedbirlerle uyku kalitesini arttırmanız mümkün.

Aynı Saatlerde Uyumaya Özen Gösterin

Her gün aynı saatte uyumak ve aynı saatte uyanmak, o zaman diliminde bedenin, uykuya daha kolay adapte olmasını sağlar.

Günlük rutininize göre bir uyuma ve uyanma saati belirleyin. Her gece, kendinizi uykulu hissetmeseniz de belirlediğiniz saatte yatağa girin. İlk zamanlar, hemen uykuya dalamayacaksanız belki, ama zamanla vücut kendini bu yeni düzene alıştıracak ve belirlediğiniz saatte uykunuz gelmeye başlayacaktır.

Uyumadan Önceki Son 1 Saate Dikkat!

Uykudan hemen önce zamanı nasıl geçirdiğiniz, uyku kalitesi üzerinde büyük etkiye sahip. Bu zaman dilimini doğru şekilde geçirirseniz, uykuya müsait, huzurlu bir zihin durumuna geçiş yapabilirsiniz.

Bu noktada, özellikle bilgisayar, telefon gibi elektronik cihazlardan uzak durmaya dikkat etmelisiniz. Bu tür cihazların ekranından yayılan mavi ışık, uyku hormonu salgılanmasını sekteye uğratır.

Akşam yemeği ile uyku zamanı arasında en az 2 saatlik bir süre olmasına özen gösterin. İdeal olanı, akşam geç saatlerde ağır yemekten uzak durmak, fakat ağır yemek yediyseniz, bu 2 saat kuralına mutlaka uyun.

Sağlıklı Beslenme Rutini Önemli

Aslında sadece akşam yemeği değil, genel beslenme düzeniniz de uyku kalitesini etkiler. Sağlıksız gıdalardan oluşan bir beslenme, genel sağlığı bozacak, bu da doğal olarak uyku kalitesini düşürecektir. İşlenmiş gıdalar, trans yağ ve aşırı şeker tüketimi, bırakmanız gereken ilk yanlış beslenme alışkanlıklarından.

Uyku Ortamı Konforlu Olsun

Uyuduğunuz ortamı ışık, ses ve koku gibi beyni oyalayıcı uyaranlardan mümkün olduğunca arındırın. Kullandığınız yatak ve uyku kıyafetlerinde de konfor şartını mutlaka arayın. Yatağınız, vücudunuza uyum sağlamalı. Bu noktada, ortopedik seçenekleri değerlendirin.

Uyurken giydiğiniz kıyafetler, kaşıntı, batma gibi sorunlar yaratmalı, aşırı terlemeye veya üşümeye neden olmamalı. Gerçekten konforlu bir uyku için ayrıca, yeterince bol yapıya sahip modelleri seçmelisiniz.

Uyku kalitesini yükseltmeye yardım edecek konforlu ve şık Kadın Gecelik Modelleri ve pijama çeşitlerine online mağazamızdan sahip olabilirsiniz.