Pijamalarda Kumaş Seçimi - Artış Collection

Pijamalarda Kumaş Seçimi

Kumaş Seçiminde Dikkatli Olun

Kadın Pijama Takımı ve geceliklerde kumaş seçimi, ürün seçiminin önemli bir kısmını oluşturuyor, zira kumaş, ürünün kalite seviyesinde başlıca göstergedir.

Yanlış kumaşlar, uyku düzenini olumsuz yönde etkileyebilir. Bunlarla ilgili gözlenen ilk durum, vücutta meydana getirdikleri rahatsızlık hissi. Vücudunuz gece boyunca yeterli derecede rahat değilse, kaliteli bir uykudan söz etmek mümkün olmayacaktır. Derin olmayan uyku ise, vücudun kendini yenilemesini, ertesi sabah dinlenmiş olarak uyanabilmeyi sağlamaz. Peki, pijama ve geceliklerde “doğru kumaş” nedir? Hangi özellikler bir kumaşı, uyku ürünleri için uygun hale getirir?

Bu noktada, esnek yapı, yüksek nem alma oranı, aşırı terlemeye neden olmama ve yumuşak doku, öncelikli özellikler olarak karşımıza çıkıyor. Bunların yanı sıra, kolay temizlenebilme, anti alerjik olma, kaşıntı- batma gibi sorunlara yol açmama da, gözetilmesi gereken özelliklerdendir.

Bahsi geçen tüm bu özellikler bizi viskon kumaşa yönlendiriyor.

Viskon Kumaş Nedir?

Pijama, gecelik ve sabahlıklarda sık sık kullanılan viskon, kayın ağacından el de edilen bir hammaddedir. Bitkisel kaynaklı olması dolayısıyla selüloz içeriğe sahiptir. Bu selüloz yapı sebebiyle, pamuğa benzer özellikler sergiler. Viskon çoğunlukla yün ve pamuk gibi diğer elyaf türleriyle karıştırılarak kullanılır.

Viskon kumaşın göze çarpan ilk özelliği son derece kullanışlı olması. Bu hammadde, pamuktan daha yüksek oranda nem alma oranına sahiptir. Bu özelliği sebebiyle boyama ve baskıya son derece elverişlidir. Canlı baskı renklerinin ortaya çıkmasını mümkün kılar.

Kullanıcı açısından ise, esnek yapısı, yumuşak dokusu ve kolay temizlenebilme özelikleriyle sık tercih edilmekte. Viskon, pamuktan daha esnek bir yapıya sahiptir. Esneklikle beraber yumuşak doku, gece boyu vücudun yüksek konfor içinde kalmasını sağlar.

Viskon, estetik açısından da beklentileri karşılıyor. Işıltılı görünme sahip olması, şık modeller ortaya çıkarmaktadır.

Kaliteli Kumaş, Uygun Fiyat

Uykunuzun kalitesi için, uyku ürünlerinin kalitesini önemseyin. Artış koleksiyonları, geceye ve sabaha başarıyla eşlik edecek ürünler sunuyor.

Ekru, pudra, pembe, çağla yeşili, mavi, bej gibi etki gücü yüksek renklere sahip, şık ve kaliteli pijama takımlarına online mağazamızdan ulaşabilir, indirimli Kadın Pijama Fiyatlarından yararlanabilirsiniz.