Sabahları Enerjik Uyanmak Çok Kolay! - Artış Collection

Sabahları Enerjik Uyanmak Çok Kolay!

Sabahın Enerjisini Yükseltin!

Belli bir saatte uyanma zorunluluğunun olduğu iş günleri, sabah, günün en zorlayıcı zaman dilimi olabiliyor. Uyanmanız gereken saatte hala uykulu olmak, dinlenmiş hissedememek ve güne başlamak için isteksizlik, düşük bir enerjiyle güne başlamanın nedenlerinden.

Güne dinç şekilde başlamak için kaliteli bir gece uykusuna gerek var. Gece uykusu yeterince kaliteli değilse, istediğiniz saatte uyanma özgürlüğüne sahip olduğunuz tatil günlerinde de düşük bir enerjiyle ve isteksizce güne başlayacaksınızdır.

Peki, sabahları enerjik şekilde uyanmanızı sağlayacak bir gece uykusu için ne yapmalısınız? Tüm ihtiyacınız, küçük detaylara dikkat etmek olabilir.

Alarmı 10 Dakika Erkene Kurun

Alarmın sesiyle yataktan fırlamak ve güne hızlı bir başlangıç yapmak, uyku sersemliğini ve günlük rutinin kaosunu bir araya getirmek demek ki bu da zihin ve beden üzerinde hiç de olumlu olmayan etkilere sahip.

Yataktan çıkmadan önce zihninizi ve bedeninizi yeni güne hazırlamak için kendinize fırsat tanıyın. Alarmı, uyanmanız gerekenden yaklaşık on dakika erkene kurmak ve alarm çalınca yatakta on dakika uyanık halde vakit geçirmek, daha dingin ve berrak bir zihinle güne başlamanıza yardımcı olacaktır.

Aynı Saatlerde Yatıp Kalkın

Vakti geldiğinde yataktan uykunuzu almış alarak uyanmak, vücudu aynı saatte uyanmaya programlamakla daha kolay.

Uykunuz olmasa bile aynı saatte yatağa girip, aynı saatte uyanmak bir süre sonra, bu zaman diliminde uyuyor olmanızı sağlayacak, bu sürecin dışında uyku halinin ortaya çıkmasını önleyecektir.

Rahat Uyku Kıyafetleri Seçin

Gece boyunca üstünüzde konforlu giysiler olmalı. Bayan Gecelik Modelleri arasından, aşırı terlemeye neden olmayan, yumuşak yapılı ve yeterince bol olanları seçin.

Uyurken Duyu Organlarınız Meşgul Olmasın

Uyku ortamınızı ışık, ses ve kokudan mümkün olduğunca arındırın. Bu uyaranları işlemekle meşgul olmak zorunda kalan beyin, uyku boyunca bedenin yeniden yapılandırılması görevini tam anlamıyla yerine getiremez. Bu da yeterince dinlenemeden uyanmak anlamına geliyor.

Uyku Öncesi Mavi Işıktan Uzak Durun

Televizyon, bilgisayar, tablet ve cep telefonlarıyla olan işlerinizi uykudan bir saat öncesinde bitirin. Bu cihazların ekranlarından yayılan ışık, biyoritmi düzenleyen ve uyku hormonu olarak da adlandırılan melatonin hormonunun salgılanmasını önler.

Uyku Öncesi Gevşeyin

Uyku öncesi uygun bir gevşeme tekniği uygulamanızda fayda var. Bu, zihni günlük stresten arındırır ve bedenin rahatlamasını sağlar. Böylece daha huzurlu bir uyku mümkün olur.

Konforlu Uyku İçin İdeal Seçenekler Burada!

Gecelik seçerken şık görsel tasarım ve konforlu yapıyı bir arada değerlendirmeniz gerekiyor. Sabaha enerjik bir başlangıç yapmanıza yardım edecek konforlu Bayan Gecelik Modellerine online mağazamızdan sahip olabilirsiniz.